تعمیر باتری تبلت

تعویض باتری تبلت به عنوان یکی از خدمات شرکت به رایا در حوزه تعمیرات تبلت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی که باتری تبلت زود خالی میشه، دیر شارژ میشه، باد کرده، بیشتر از یک درصد نمیشه، فقط در علامت باتری میده و درصد بالا نمیبره و عمر آن به پایان رسیده باشد، می‌توانید از خدمات تعویض و تعمیر باتری تبلت های سامسونگ، لنوو، ایسوس، سرفیس، سونی، ال جی، ایسر، دل، شیائومی، الکاتل، ای لایف، اسمارت، نارتب و چینی استفاده کنید تا دستگاه خود را به حالت اولیه بازگردانید. برای اطمینان از بهترین عملکرد باتری، توصیه می‌شود که از خدمات تعمیر و تعویض باتری خراب تبلت تنها به دست کارشناسان تخصصی و مجرب استفاده کنید. در خدمات تعمیر باطری تبلت، در صورت بادکردن باتری تبلت، زود شارژ خالی شدن تبلت، خاموش شدن تبلت در درصدهای مختلف، دیر شارژ شدن تبلت ابتدا با تست باتری، علت مشکل و نیاز به تعمیر یا تعویض آن تشخیص داده می‌شود. در صورتی که باتری باید تعویض شود، باتری جدید با کیفیت مناسب به جای آن قرار می‌گیرد. اما در صورتی که باتری با تعمیر قابل استفاده باشد، با استفاده از تکنیک‌های اصلاحی و تعمیری و احیا باتری تعمیر می‌شود. در نهایت، با انجام تست‌های لازم، صحت عملکرد باتری بررسی و تضمین می‌شود. با استفاده از خدمات تعمیر و تعویض باتری تبلت، می‌توانید دستگاه خود را در بهترین شرایط نگه داشته و عمر مفید آن را افزایش دهید. می توانید برای عیب یابی دستگاه خود با متخصصان در نمایندگی تعمیر تبلت شرکت به رایا تماس بگیرید.

تعمیر باتری تبلت

بهترین نوع باتری برای تبلت

باتری لیتیومی (Li-Ion)، پر کاربردترین و بهترین باتری است که در تبلت‌ها به کار می‌رود. این باتری‌ها دارای چگالی انرژی بالا و طول عمر بیشتری نسبت به باتری‌های قدیمی‌تر هستند. علاوه بر این، باتری‌های لیتیوم یونی نسبت به باتری‌های دیگر به صورت رسانه‌ای مصرف انرژی کمتری داشته و در نتیجه مدت زمان استفاده از تبلت را بیشتر می‌کنند. به علاوه، باتری لیتیوم یونی از باتری‌های قابل شارژ است که می‌توان آن را بارها و بارها شارژ کرد. به دلیل این ویژگی‌ها، این باتری‌ها در بسیاری از تبلت‌های موجود در بازار، از جمله تبلت‌های برندهایی مانند Apple، Samsung، Lenovo, Asus, Sony, Huawei و غیره استفاده می‌شوند.

باتری لیتیومی برای تبلت

دلایل خرابی باتری تبلت چیست؟

باطری تبلت همانند باتری های دیگر قابلیت خراب شدن و کاهش عملکرد را دارد. در زیر به برخی از نشانه خرابی باتری تبلت و همچنین مثال هایی از این دلایل میپردازیم:

 • دوره عمر باتری:

هر باتری تبلت دارای مدت زمان استفاده مفید است و پس از چند سال استفاده، قابلیت نگه داری شارژ را از دست می‌دهد. به طور مثال، باتری iPad Mini از برند Apple، با استفاده معمول در شرایطی که بیش از 3 سال می‌گذرد، ممکن است دچار افت کیفیت شود.

 • استفاده از شارژ غیر استاندارد

در صورتیکه از شارژ غیر استاندارد و فیک استفاده کنید باعث خرابی باتری می شود. شارژر تقلبی میزان ولتاژ و آمپر استاندارد را به باتری نمی رساند در نتیجه باتری به صورت استاندارد شارژ نمی شود و همین موضوع باعث می شود سل های باتری از بین برود در نتیجه باتری کارایی خودش را از دست می دهد و مثل روزهای اول شارژ نگه نمی دارد.

شارژر تبلت

 • شرایط نامناسب:

باتری تبلت نیاز به شرایط جوی مناسب می باشد. در صورتی که باتری در شرایط نامناسبی نظیر گرمای زیاد یا سرمای شدید، رطوبت بالا، و یا در معرض نور خورشید قرار گیرد، عمر آن کاهش می‌یابد. هر چقدر دمای تبلت مناسبتر باشد طول عمر باتری بیشتر می شود و دیرتر فاسد می شود.

 • شارژ نامناسب:

شارژ کردن باتری تبلت در مدت زمان طولانی مانند شب تا صبح زدن به برق یا عدم شارژ کردن استاندارد تبلت می‌تواند باعث کاهش کیفیت باتری شود. توجه داشته باشید سعی کنید باتری تبلت پایینتر از 10 درصد نیاد و به محض اینکه به صد در صد رسید از شارژ خارج کنید. همیشه شارژ کردن باتری تبلت را متدوام انجام دهید تا تمامی سل های باتری شارژ و دشارژ شود.

 • خرابی مدار سخت‌افزاری:

خرابی برد، آی سی شارژ و مدار شارژ نیز می‌تواند باعث خرابی باطری شود. به طور مثال، خرابی مدارهای شارژ درون تبلت می‌تواند باعث افت کیفیت شود و برق به صورت استاندارد به باتری نرسد.

 • استفاده از فندکی ماشین

استفاده از فندکی ماشین به عنوان منبع برق برای شارژ کردن باتری تبلت، یکی از دلایل خرابی باتری است. این امر ممکن است باعث ایجاد شوک الکتریکی در باتری شود که می‌تواند به تخریب سلول‌های باتری و کاهش عمر مفید باتری منجر شود. همچنین، استفاده از فندکی ماشین به عنوان منبع برق برای شارژ کردن باتری، ممکن است باعث ایجاد حرارت زیاد در باتری شود که می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به سلول‌های باتری شود و باعث کاهش ظرفیت باتری و عمر مفید آن شود. علاوه بر این، استفاده از فندکی ماشین برای شارژ کردن باتری، ممکن است باعث ایجاد ولتاژ و جریان نامناسب در باتری شود که می‌تواند باعث ایجاد خطراتی مانند انفجار باتری شود.

فندکی ماشین برای تبلت

بنابراین، استفاده از فندکی ماشین به عنوان منبع برق برای شارژ کردن باتری تبلت، به شدت توصیه نمی‌شود. بهترین روش شارژ کردن باتری تبلت، استفاده از شارژر اصلی تبلت است که با ولتاژ و جریان مناسب برای باتری طراحی شده است. در صورتی که شما نمی‌توانید از شارژر اصلی استفاده کنید، می‌توانید از یک شارژر موبایل با ولتاژ و جریان مناسب استفاده کنید.

 • نرم‌افزارهای پرمصرف:

استفاده از نرم‌افزارهای پرمصرف نظیر بازی‌های سنگین و برنامه‌هایی که به طور مداوم در حال اجرا هستند، می‌تواند باعث کاهش عمر باتری شود. برخی از سرویس‌های نصب شده اندروید در تبلت ممکن است به طور مداوم در حال اجرا باشند و از باتری تبلت استفاده کنند. برای مثال، برنامه‌هایی که به طور مداوم به اینترنت متصل هستند، ممکن است باعث کاهش عمر باتری شوند. همچنین از نرم افزار هایی که جهت دور زدن تحریم ها استفاده میکنید بیشترین فشار را بر روی تبلت می آورد و باعث خراب شدن باتری تبلت می شوند.

 • استفاده از پاور بانک غیر استاندارد

استفاده از پاور بانک‌های غیر استاندارد برای شارژ کردن باتری تبلت، ممکن است باعث خرابی باتری و حتی تبلت شود. این امر به دلیل مشکلاتی که ممکن است در پاور بانک‌های غیر استاندارد وجود داشته باشد، اتفاق می‌افتد. یکی از مشکلات پاور بانک‌های غیر استاندارد، ولتاژ و جریان نامناسب است که ممکن است باعث ایجاد شوک الکتریکی در باتری تبلت شود و منجر به تخریب سلول‌های باتری شود. همچنین، ولتاژ و جریان نامناسب می‌تواند باعث ایجاد حرارت زیاد در باتری شود که می‌تواند به آسیب‌های جدی به سلول‌های باتری و کاهش عمر مفید باتری منجر شود. در بعضی موارد، پاور بانک‌های غیر استاندارد ممکن است باعث ایجاد جریان برگشتی شوند که می‌تواند باعث آسیب به قطعات داخلی تبلت شود و حتی منجر به خرابی دائمی تبلت شود.

تعمیر پاور بانک تبلت

بهترین پاور بانک برای تبلت

برند و مدل پاور بانکظرفیتتعداد خروجی‌هاورودیقیمت تقریبی (تومان)
پاور بانک شیائومی مدل Mi Power Bank 320000mAh3USB-Cحدود 850،000 تومان
پاور بانک انکر مدل PowerCore Lite20000mAh2USB-Cحدود 600،000 تومان
پاور بانک ریوو مدل RAVPower26800mAh3USB-Cحدود 700،000 تومان
پاور بانک پرو وان مدل Provo10000mAh2USB-Cحدود 650،000 تومان
پاور بانک ای دیتا مدل ADATA P20000D20000mAh2USB-Cحدود 850.000 تومان

نشانه های خرابی باتری تبلت چیست؟

 • کاهش سرعت عملکرد تبلت:

اگر باتری تبلت شما خراب شده باشد، ممکن است با کاهش سرعت عملکرد تبلت روبرو شوید. این ممکن است به دلیل کاهش ولتاژ باتری باشد که باعث کاهش سرعت عملکرد تبلت و همچنین دیر باز شدن نرم افزار های تبلت شود.

 • کاهش عمر باتری:

یکی از نشانه‌های خرابی باتری تبلت، کاهش عمر باتری است. این به این معنی است که باتری تبلت شما به سرعت خالی می‌شود و شما نیاز به شارژ مکرر دارید. زود شارژ شدن باتری تبلت و زود خالی شدن باتری تبلت از علائم فاسد شدن باتری تبلت باشد.

 • خاموش شدن تبلت:

اگر باتری تبلت شما خراب شده باشد، ممکن است تبلت به صورت ناگهانی خاموش شود در حالیکه دستگاه شما شارژ داشته. این ممکن است به دلیل کاهش ولتاژ باتری و یا قطع شدن برق برد باتری باشد.

 • شارژ نشدن یا کامل شارژ نشدن:

اگر باتری تبلت شما خراب شده باشد، ممکن است به درستی شارژ نشود و یا کامل شارژ نشود و به صد در صد نرسد. قبل از هر اقدامی سعی کنید شارژر را تست کنید و یا با شارژر دیگه تست کنید.

علائم شارژ نشدن باتری تبلت

 • گرم شدن بیش از حد:

در صورت خرابی باتری تبلت، ممکن است به طور ناگهانی، تبلت داغ شود. این ممکن است به دلیل ایجاد خروجی ناپایدار و یا عدم توانایی برای کنترل دمای باتری باشد. اصولا وقتی طول عمر باتری در حال اتمام باشد بیشتر از حالت عادی داغ می شود.

 • بادکردن باتری:

باتری تبلت ممکن است به صورت ناگهانی تورم کند، که این ممکن است به خرابی باتری و یا مشکلات دیگر اشاره کند. در صورت باد کردن باتری تبلت، بهتر است از استفاده از آن خودداری کرده و باتری را تعویض کنید.

باتری خراب تبلت

 • عدم شناسایی باتری:

در بعضی موارد، تبلت ممکن است باتری را شناسایی نکند و یا به طور ناگهانی خاموش شود. این ممکن است به علت خرابی باتری و یا مشکلات دیگر باشد ولی نشان ندادن علامت شارژ می تواند به دلیل خرابی و از بین رفتن باتری تبلت باشد.

 • نمایش علامت ضربدر بر روی باتری تبلت:

برخی از تبلت ها هنگامی که با خرابی باتری مواجه می‌شوند، علامت ضربدر را بر روی باتری نمایش می‌دهند. در اکثر مدل های تبلت های سامسونگ مانند N8000 و P601 و P901 این مورد بیشتر دیده می شود.

باتری تبلت باد کرده و ال سی دی بلند شده؟

با همکاران ما در ارتباط باشید

باتری تمام مدل های تبلت قابل تعویض می باشد؟

بله، باتری تمامی مدل‌های تبلت قابل تعویض می باشد. در واقع، برخی از مدل‌های تبلت دارای باتری داخلی غیرقابل تعویض هستند، به طوری که کاربران نمی‌توانند به سادگی باتری را تعویض کنند. در این مدل‌های تبلت، باتری به صورت داخلی درون تبلت قرار دارد و برای تعویض باید توسط تکنسین‌های مجرب و با استفاده از ابزارهای خاص انجام شود. همکاران ما در بخش تعمیرات تخصصی باطری تبلت می توانند این مورد را برای شما بررسی و تعویض کنند. به عنوان مثال، در تبلت های سرفیس مایکروسافت، سونی و برخی از مدل های جدید تبلت های سامسونگ و ایسوس و ... امکان تعویض باتری به راحتی امکان پذیر نمی باشد و باید تاچ و ال سی دی از روی قاب با استفاده از دستگاه مخصوص باز شود و باتری تعویض شود. برای خرید باتری تبلت می توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی به رایا پارت، باتری تبلت را خرید کنید. در صورتیکه نیاز به تعویض فوری باتری تبلت دارید می توانید فرم درخواست تعویض باطری تبلت را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تعویض باتری ایپد مینیتعویض باتری ایپد ایرتعویض باتری ایپد پروتعویض باتری ایپد قدیمی
تعویض باتری تبلت سامسونگ تبتعویض باتری تبلت سامسونگ تب Aتعویض باتری تبلت سامسونگ تب Eتعویض باتری تبلت سامسونگ تب S
تعویض باتری تبلت سامسونگ نوتتعویض باتری تبلت ایسوس زنپدتعویض باتری تبلت ایسوس فونپدتعویض باتری تبلت ایسوس مموپد
تعویض باتری تبلت ایسوس ترنسفورمرزتعویض باتری تبلت لنوو تب قدیمیتعویض باتری تبلت لنوو یوگاتعویض باتری تبلت لنوو فب
تعویض باتری تبلت هواوی مدیاپدتعویض باتری تبلت هواوی میت پدتعویض باتری تبلت چینی 

در صورتیکه باتری تبلت پیدا نشه امکان ساخت و تعویض سل باتری تبلت وجود داره؟

در صورتی که باتری تبلت خاصی پیدا نشود، امکان ساخت و تعویض سل باتری همچنان وجود دارد، اما این فرآیند پیچیده‌تر و تخصصی‌تر خواهد بود. در اینجا چند نکته مهم در مورد این فرآیند آورده شده است:

 1. تشخیص مشخصات باتری اصلی:

  • ابتدا باید مشخصات دقیق باتری اصلی تبلت، مانند ولتاژ، ظرفیت (میلی‌آمپر ساعت)، ابعاد فیزیکی و نوع سل‌ها (لیتیوم پلیمر یا لیتیوم یون) را شناسایی کرد.
 2. تامین سل‌های جدید:

  • سل‌های باتری جدید باید مطابق با مشخصات باتری اصلی باشند. این سل‌ها معمولاً از تامین‌کنندگان تخصصی باتری قابل تهیه هستند.
 3. مهارت و تجهیزات تخصصی:

  • تعویض سل‌های باتری نیاز به تجهیزات خاصی دارد، مانند دستگاه‌های نقطه‌جوش برای اتصال سل‌ها و ابزارهای دقیق برای باز و بسته کردن تبلت. همچنین باید مهارت کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد، زیرا اتصال نادرست سل‌ها می‌تواند منجر به مشکلات ایمنی مانند گرم شدن بیش از حد یا آتش‌سوزی شود.
 4. بررسی کنترلر باتری:

  • برخی باتری‌ها دارای یک برد کنترل (BMS) هستند که نظارت بر ولتاژ و دما را انجام می‌دهد. این برد باید به درستی با سل‌های جدید متصل شود و در برخی موارد ممکن است نیاز به تعویض یا تنظیم مجدد داشته باشد.
 5. آزمایش و تضمین کیفیت:

  • پس از تعویض سل‌ها، باتری جدید باید مورد آزمایش قرار گیرد تا از عملکرد صحیح و ایمن بودن آن اطمینان حاصل شود.

شرکت رایا به عنوان یک تعمیرگاه تخصصی تبلت، می‌تواند خدمات ساخت و تعویض سل باتری را برای تبلت‌های خاص ارائه دهد. تیم ما با داشتن تجربه و تجهیزات لازم، می‌تواند این کار را با دقت و اطمینان انجام دهد. در صورت نیاز به این خدمات، توصیه می‌کنیم با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند و بهترین راه‌حل ممکن را ارائه دهند.

چگونه باتری تبلت را تعویض کنیم؟

آموزش گام به گام تعویض باتری تبلت:

توجه: قبل از شروع هر اقدامی، از شارژ کامل باتری تبلت خودداری کنید و تبلت را خاموش کنید. این جدول شامل تمام ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای تعویض باتری تبلت به صورت مرتب و دسته‌بندی شده است. هر ستون نشان‌دهنده یکی از اقلام مورد نیاز برای انجام این کار می‌باشد.

ست پیچ گوشتیابزار اهرم پلاستیکیموچینپد الکلیدستمال تمیزباتری جدید (متناسب با مدل تبلت شما)
- پیچ گوشتی چهارسو- اهرم بازکن پلاستیکی- موچین ضد استاتیک- پد الکلی ضدعفونی- دستمال میکروفایبر- باتری مخصوص مدل تبلت شما
- پیچ گوشتی دوسو- اسپاتول پلاستیکی- موچین دقیق- پد الکلی پاک‌کننده- دستمال بدون پرز- باتری اورجینال
- پیچ گوشتی ستاره‌ای     

مراحل تعویض باتری:

1. باز کردن درب پشت تبلت:

 • تبلت های با درب پشت قابل جدا شدن:
  • با استفاده از ابزار اهرم پلاستیکی، لبه های درب پشت را به آرامی از قاب تبلت جدا کنید.
  • مراقب باشید که به کابل ها یا اتصالات داخلی آسیب نرسانید.
  • پس از جدا شدن کامل درب پشت، به باتری دسترسی خواهید داشت.
 • تبلت های جدیدتر با درب پشت غیرقابل جدا شدن:
  • در این مدل ها، باید ابتدا تاچ ال سی دی را جدا کنید تا به باتری دسترسی پیدا کنید.
  • با گرم کردن لبه های صفحه نمایش با سشوار یا سپراتور، چسب آن را نرم کنید.
  • با استفاده از ابزار اهرم پلاستیکی، لبه های تاچ ال سی دی را به آرامی از قاب تبلت جدا کنید.

بازکردن درب پشت تبلت با ابزار

  • مراقب باشید که به کابل های تاچ ال سی دی یا صفحه نمایش آسیب نرسانید.
  • پس از جدا شدن کامل تاچ ال سی دی، به باتری دسترسی خواهید داشت.

2. جدا کردن باتری:

 • کانکتور باتری را با استفاده از موچین به آرامی از برد اصلی جدا کنید.
 • مراقب باشید که به کانکتور یا برد اصلی آسیب نرسانید.
 • در برخی از تبلت ها، ممکن است باتری با چسب به قاب یا برد اصلی چسبیده باشد. در این صورت، باید از پد الکلی برای گرم کردن چسب و نرم کردن آن استفاده کنید.
 • با احتیاط باتری را از قاب یا برد اصلی جدا کنید.

نحوه جدا کردن باتری تبلت سامسونگ

3. نصب باتری جدید:

 • باتری جدید را به آرامی در جای خود قرار دهید. کانکتور باتری را به برد اصلی وصل کنید. مطمئن شوید که کانکتور به طور کامل و محکم وصل شده است.

4. بستن تبلت:

 • در مورد تبلت های با درب پشت قابل جدا شدن، درب پشت را به آرامی در جای خود قرار دهید و با فشار ملایم آن را محکم کنید.
 • در مورد تبلت های جدیدتر، تاچ ال سی دی را به آرامی در جای خود قرار دهید و با استفاده از سشوار یا بخار گرم، چسب آن را گرم و محکم کنید.

نکات مهم:

 • قبل از شروع تعویض باتری، از مدل دقیق تبلت خود مطمئن شوید و دستورالعمل های خاص مربوط به مدل خود را جستجو کنید.
 • در هنگام کار با ابزارهای ظریف و قطعات داخلی تبلت، نهایت دقت را داشته باشید.
 • اگر در انجام هر یک از مراحل با مشکل مواجه شدید، از ادامه کار خودداری کنید و از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

موارد و نمونه تبلت هایی که تعویض باتری آنها با مدل های دیگر فرق دارد:

 • تبلت های ضد آب: در این تبلت ها، برای تعویض باتری باید از چسب های ضد آب مخصوص و ابزارهای مخصوص باز کردن درب ضد آب استفاده شود.
 • تبلت های با باتری داخلی: در این تبلت ها، باتری به طور کامل در داخل دستگاه تعبیه شده است و دسترسی به آن دشوارتر است. برای تعویض باتری این مدل ها، باید از دانش و تخصص بالایی در زمینه تعمیرات تبلت برخوردار بود.
 • تبلت های اپل: تبلت های اپل به دلیل طراحی خاص و پیچیده، نیاز به ابزارها و روش های مخصوص برای تعویض باتری دارند.
برندمدلقابلیت تعویض باتریروش تعویض
سامسونگGalaxy Tab A 8.0 (2019)از طریق درب پشتآسان
سامسونگGalaxy Tab A 10.1 (2019)از طریق درب پشتآسان
سامسونگGalaxy Tab A7 Lite (2021)از طریق درب پشتآسان
سامسونگGalaxy Tab A8 (2022)از طریق درب پشتآسان
سامسونگGalaxy Tab S2 (2015)از طریق درب پشتمتوسط
سامسونگGalaxy Tab S3 (2017)از طریق درب پشتمتوسط
آمازونFire 7 (2022)از طریق درب پشتآسان
آمازونFire HD 8 (2020)از طریق درب پشتآسان
آمازونFire HD 10 (2021)از طریق درب پشتآسان
آمازونFire HD 10 Plus (2022)از طریق درب پشتآسان
لنوووTab M8 (2020)از طریق درب پشتآسان
لنوووTab M10 Plus (2022)از طریق درب پشتآسان
لنوووYoga Tab 11 (2021)از طریق درب پشتآسان
لنوووYoga Tab 13 (2023)از طریق درب پشتآسان
هواویMediaPad T5 (2018)از طریق درب پشتآسان
هواویMediaPad T8 (2020)از طریق درب پشتآسان
هواویMediaPad T10 (2021)از طریق درب پشتآسان
هواویMatePad T10s (2023)از طریق درب پشتآسان
سامسونگGalaxy Tab S8 (2022)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
سامسونگGalaxy Tab S8 Ultra (2022)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
سامسونگSM-T835باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
سامسونگSM-T515باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
اپلiPad Air (2022)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
اپلiPad Pro (2021)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
اپلiPad mini (2021)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
مایکروسافتSurface Pro 8 (2021)باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
مایکروسافتSurface pro 4باز کردن تاچ ال سی دیدشوار
ایسوسZenPad 10 (2019) Z500باز کردن تاچ ال سی دیمتوسط
ایسوسZenPad 8 (2019) Z380باز کردن تاچ ال سی دیمتوسط

هزینه تعویض باتری تبلت چقدر است؟

هزینه تعویض باتری تبلت ممکن است بسته به مدل و برند تبلت، قطعات مورد نیاز و نوع تعویض باتری تبلت متفاوت باشد. علاوه بر این، قیمت باتری ها نیز ممکن است بسته به کیفیت و برند آن، متفاوت باشد. در برخی موارد، مانند تبلت های جدید و به روز، برای تعویض باتری نیاز به باز کردن تاچ ال سی دی تبلت می باشد که هزینه تعویض باتری تبلت بیشتر باشد. اصولا هزینه باز کردن تاچ ال سی دی تبلت برای تعویض باتری حدود 300 هزار تومان تا 400 هزار تومان میباشد. به طور کلی دستمزد تعویض باتری تبلت 7 اینچ بین 60 هزار تومان تا 130 هزار تومان می باشد. در تبلت های 8 اینچ و ده اینچ مبلغ بین 80 هزار تومان تا 160 هزار تومان متغیر است. با این حال، برای دقیق‌ تر شدن در مورد هزینه تعویض باتری تبلت، بهتر است با همکاران ما تماس بگیرید و قیمت را بپرسید. دقت داشته باشید هزینه هایی که اعلام شد فقط هزینه دستمزد می باشد و برای استعلام قیمت به روز باتری تبلت می توانید به با مراجعه به صفحه تماس با ما با همکاران ما در ارتباط باشید.

امکان روشن کردن تبلت بدون باتری وجود دارد؟

در حالت کلی، روشن کردن تبلت بدون باتری امکان‌پذیر نیست. باتری منبع تغذیه تبلت است و بدون آن، تبلت قادر به روشن شدن و کار کردن نخواهد بود. در صورت خراب شدن باتری این امکان وجود ندارد که باتری را خارج کنید و مستقیم با شارژر تبلت کار کند.

دلایل این موضوع:

 • تامین انرژی: باتری، انرژی لازم برای روشن شدن و کار کردن تمام اجزای داخلی تبلت مانند پردازنده، صفحه نمایش، حافظه و غیره را فراهم می‌کند.
 • تنظیمات زمان: باتری، یک منبع تغذیه پایدار برای حفظ تنظیمات زمان و تاریخ تبلت، حتی زمانی که دستگاه خاموش است، ارائه می‌دهد.
 • ذخیره سازی داده: در برخی از تبلت ها، باتری برای ذخیره سازی داده های CMOS (شامل تنظیمات BIOS و تاریخچه بوت) استفاده می شود.

با این حال، در موارد نادری، ممکن است راه‌هایی برای دور زدن نیاز به باتری برای روشن کردن تبلت وجود داشته باشد:

 • استفاده از منبع تغذیه خارجی: برخی از تبلت‌ها دارای پورت‌های خاصی هستند که می‌توان از آنها برای اتصال به یک منبع تغذیه خارجی مانند آداپتور AC یا پاوربانک استفاده کرد و بدون نیاز به باتری، تبلت را روشن کرد. با این حال، این قابلیت در همه تبلت ها وجود ندارد و به نوع و مدل تبلت شما بستگی دارد.
 • اتصال به مادربرد: در برخی موارد، با اتصال مستقیم منبع تغذیه به نقاط خاصی روی مادربرد تبلت، می توان آن را بدون باتری روشن کرد. این روش بسیار فنی و خطرناک است و باید فقط توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *