تعمیر نداشتن آنتن تبلت

یکی از مشکلات رایجی که در تبلت‌ها رخ می‌ دهد، مربوط به عملکرد ای سی انتن و سریال و تعمیر انتن تبلت می باشد. آی سی انتن تبلت مسئول برقراری ارتباط با شبکه‌ های بی‌ سیم مانند اینترنت همراه، وای‌ فای و بلوتوث است. همچنین، سریال تبلت نیز مربوط به شماره IMEI و سریال دستگاه است که برای شناسایی تبلت استفاده می‌شود. در صورت بروز خرابی در این قطعات، ممکن است تبلت انتن ندهد. در صورتی که اینترنت خط تبلت وصل نمیشه، علامت اینترنت بالا نمیاد، تبلت سیم کارت همراه اول نمیشناسه و یا تبلت سیمکارت ایرانسل نمیشناسه، علامت ورود ممنوع روی انتن تبلت اومده،  انتن تبلت ضعیف شده و اینترنت تبلت ضیف شده ای سی انتن ممکن است دچار خرابی شده و بیس بند تبلت به اصطلاح پریده باشد. در این صورت، تعمیر آنتن تبلت بسیار حائز اهمیت است. تعمیرکاران ما با تجربه و مهارت لازم در بخش تعمیر تبلت این قطعه مشکل را شناسایی و رفع می‌کنند. برای این منظور، ما در تعمیر ای سی انتن تبلت‌ های مختلف از برندهای معروفی مانند سامسونگ، ایسوس، لنوو، ایپد، هواوی، سونی، الجی و تبلت چینی تخصص داریم.

تعمیر مشکل انتن تبلت

IMEI چیست و چه کاری انجام میدهد؟

IMEI (International Mobile Equipment Identity) یک شماره منحصر به فرد است که به هر دستگاه تلفن همراه یا تبلت اختصاص داده می‌شود.

اگر یک تبلت IMEI نداشته باشد، ممکن است با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه شود. IMEI به طور معمول بر روی تمامی تبلت‌ها وجود دارد، اما در مواردی می‌تواند به دلایل زیر از بین برود یا نداشته باشد:

خرابی سخت‌افزاری: ممکن است خرابی در سخت‌افزار تبلت، از جمله مدار IMEI، باعث ناپدید شدن IMEI شود. این مشکل می تواند بر اثر ضربه یا زمین افتادن یا اتصالی در مدار سریال دستگاه رخ دهد.

تغییرات غیرقانونی: در برخی موارد، برخی افراد تلاش می‌کنند IMEI را تغییر دهند یا حذف کنند تا دستگاه را غیرقابل پیگیری کنند. این عملکرد غیرقانونی است و می‌تواند منجر به مشکلات قانونی و قطع خدمات شبکه شود.

تبلت‌های غیرقانونی: برخی تبلت‌های تولید شده در بازار سیاه یا با برندهای غیرمعروف ممکن است IMEI نداشته باشند یا IMEI جعلی داشته باشند. این تبلت‌ها معمولاً از نظر قانونی غیرقابل قبول هستند و ممکن است با محدودیت‌هایی در استفاده مواجه شوند.

در صورتی که یک تبلت IMEI نداشته باشد، ممکن است رویدادهای زیر رخ دهد:

عدم اتصال به شبکه:

برخی ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه ممکن است برای اتصال به شبکه، از IMEI استفاده کنند. در نتیجه، تبلت بدون IMEI ممکن است قادر به ارسال یا دریافت تماس‌ها و اتصال به اینترنت نباشد.

عدم پشتیبانی از برخی امکانات:

برخی امکانات و خدمات ارائه شده توسط سازمان‌ها و شرکت‌های مخابراتی، نیازمند وجود IMEI هستند. بنابراین، تبلت بدون IMEI ممکن است از برخی امکانات مثل ردیابی یا برخی برنامه‌ها و خدمات امنیتی محروم باشد.

مشکلات قانونی:

در برخی کشورها، استفاده از دستگاه‌های بدون IMEI یا با IMEI جعلی ممکن است قانونی تلقی شود. این ممکن است منجر به قطع خدمات شبکه، جریمه‌های مالی یا تعقیب قانونی شود.

ترمیم سریال تبلت imei

چگونه متوجه بشیم تبلت سریال دارد

برای بررسی اینکه آیا یک تبلت سریال (IMEI) دارد یا نه، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

تنظیمات دستگاه:

در بسیاری از تبلت‌ها، می‌توانید به تنظیمات دستگاه دسترسی پیدا کنید و بخشی را پیدا کنید که شماره IMEI را نشان می‌دهد. برای این کار، به تنظیمات دستگاه خود بروید و به بخش "درباره تبلت"، "درباره دستگاه" یا مشابه آن بروید. در این بخش معمولاً جزئیاتی از جمله شماره IMEI نمایش داده می‌شود.

دستورات شماره‌گیری:

در صورتی که تبلت اندرویدی دارای قابلیت تماس باشد، می‌توانید با شماره‌های خاصی مانند "#06#*" یا "ستاره مربع صفر شش مربع" تماس بگیرید. این دستورات معمولاً شماره IMEI را نمایش می‌دهند.

کد پیدا کردن سریال تبلت اندروید

در صورتیکه به تنظیمات رفتید و سریال به صورت null بود یا Invalid یا کد دستوری بالا زدین و سریال را به صورت اعداد عجیب یا اعداد صفر نشون داد، ای سی بیس بند تبلت به مشکل بر خورده و نیاز به تعویض ای سی بیس بند و ترمیم سریال تبلت می باشید. برای استعلام قیمت می توانید با همکاران ما در بخش تعمیرات سخت افزاری تبلت در ارتباط باشید.

تبلت آنتن نداره و سریال نشون نمیده؟

با همکاران ما در ارتباط باشید

امکان ترمیم سریال تمام برندها وجود دارد؟

ترمیم سریال (IMEI) تبلت‌ها به طور کلی مربوط به نرم‌افزار و سیستم عامل دستگاه است. امکان ترمیم سریال تبلت‌ها بستگی به سیاست‌ها و محدودیت‌های تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان تبلت‌ها دارد. برخی از تولیدکنندگان ممکن است این قابلیت را در تبلت‌های خود فعال کنند و اجازه دهند تا سریال دستگاه ترمیم شود، در حالی که برخی دیگر این قابلیت را غیرفعال می‌کنند و ترمیم سریال را پشتیبانی نمی‌کنند.

همچنین، ترمیم سریال تبلت‌ها قانونی نیست و در برخی کشورها، مانند برخی اعضای اتحادیه اروپا، ترمیم سریال به عنوان یک فعالیت غیرقانونی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، می‌توان گفت که امکان ترمیم سریال تبلت‌ها بستگی به شرایط و محدودیت‌های مربوطه دارد و نمی‌توان به طور قطعی ادعا کرد که تمام تبلت‌ها و تمام برندها این قابلیت را دارند.

به عنوان مثال، برخی از تولیدکنندگان معروف تبلت مانند Samsung، Sony، LG و OnePlus، به کاربران اجازه می‌دهند تا در صورت لزوم سریال تبلت خود را ترمیم کنند. اما لازم به ذکر است که این فهرست به تولیدکنندگان محدود نمی‌شود و ممکن است تولیدکنندگان دیگر نیز این قابلیت را در برخی از محصولات خود فعال کنند.

هزینه تعمیر بیس بند و ترمیم سریال تبلت چقدر است؟

هزینه تعمیر بیس باند و ترمیم سریال تبلت بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله برند و مدل تبلت، نوع مشکل و میزان خرابی تبلت دارد. به طور کلی، هزینه تعمیر بیس باند و ترمیم سریال تبلت ممکن است متفاوت باشد و در بازه قیمت‌های مختلف قرار بگیرد. قیمت تعمیر تبلت ممکن است شامل هزینه قطعات یدکی، هزینه نیروی کار تعمیر، هزینه‌های مربوط به تست و تشخیص مشکل، و هزینه‌های مربوط به سرویس و تعمیر باشد. عموما قیمت تعمیر سریال تبلت بین 400 هزار تومان تا یک میلیون متغیر است.

برای هزینه دقیق تعمیر Base Band و ترمیم سریال تبلت خود، بهتر است با همکاران ما در بخش تعمیرات به رایا تماس بگیرید و اطلاعات قیمت را مستقیماً از آن‌ها بخواهید. آن‌ها قادرند نیازها و شرایط خاص شما را بررسی کنند و هزینه تعمیر را به شما اعلام کنند. در صورت عدم دسترسی به تلفن می توانید با مراجعه به درخواست تعمیر تبلت فرم را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

درست کردن سریال تبلت چقدر زمان میبره؟

مدت زمان تعویض تاچ تبلتزمان لازم برای درست کردن سریال تبلت و ترمیم سریال تبلت ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط مختلف متغیر باشد. در ادامه به توضیحات کلی در مورد این موضوع می‌پردازیم:

درست کردن سریال تبلت:

در برخی مواقع، سریال تبلت به دلایلی مانند خرابی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری از بین می‌رود و نیاز به درست کردن مجدد آن پیش می‌آید. اما درست کردن سریال تبلت بستگی به نوع مشکل دارد. اگر مشکل سخت‌افزاری باشد، ممکن است نیاز به تعمیر قطعات داخلی تبلت مانند ایسی بیس بند باشد که زمان زیادی نیاز دارد و در بعضی موارد حتی غیرممکن باشد. اما اگر مشکل نرم‌افزاری باشد، می‌توان با استفاده از ابزارهای مربوطه و انجام مراحل تعمیر سریال، مشکل را برطرف کرد. زمان لازم برای این کار معمولاً تا چند ساعت طول می‌کشد. در کل مدت زمان درست کردن سریال تبلت از یک روز تا سه روز میباشد.

ترمیم سریال تبلت:

ترمیم سریال تبلت به معنای بازگرداندن شماره سریال (IMEI) تبلت است. اگر سریال تبلت به دلایلی از بین رفته باشد یا تغییر کرده باشد، ممکن است نیاز به ترمیم سریال داشته باشید. این فرایند معمولاً توسط تعمیرکاران متخصص ما انجام می‌شود. زمان لازم برای ترمیم سریال تبلت نیز بستگی به نوع و مدل تبلت، سخت‌افزارهای استفاده شده و مهارت تعمیرکار دارد. ممکن است زمانی بین چند ساعت تا چند روز طول بکشد. امکان ترمیم سریال برای تبلت های سامسونگ، ایسوس، لنوو، هواوی، چینی، ایسر، سونی و ... وجود دارد.