تعمیر برد تبلت

تعمیر برد تبلت یکی از مهم‌ترین خدمات مورد نیاز کاربران تبلت در شرکت به رایا نمایندگی تعمیرات تخصصی تبلت می باشد. هنگامی که برد تبلت دچار خرابی می‌شود، عملا تبلت غیر قابل استفاده می شود و امکان استفاده از آن غیر ممکن می شود. خرابی های برد تبلت می تواند باعث روشن نشدن تبلت، هنگ کردن تبلت، ریست شدن تبلت، خطا دادن پی در پی و فلش نشدن تبلت شود. در اینجا نمایندگی‌ تعمیر تخصصی تبلت به عنوان گزینه‌ ای مناسب برای تعمیرات برد تبلت انواع برند سامسونگ، ایسوس، لنوو، ایپد، سونی، الجی، توشیبا، ایسر، هواوی، شیائومی و چینی می‌تواند به شما کمک کند تا مشکل تبلت را برطرف کنید. همکاران ما با تجربه و دانش فنی خود، به شما کمک می‌کنند تا مشکلات برد تبلت را برطرف کنید. همچنین، با توجه به حساسیت بالایی که تعمیر مادربرد تبلت دارد، بهتر است که تعمیر تخصصی برد تبلت تنها توسط نمایندگی‌ های تعمیر تخصصی تبلت انجام شود. نمایندگی‌ علاوه بر تعمیر برد، می‌تواند به مشکلات نرم‌ افزاری تبلت و مشکلات سخت افزاری تبلت هم کمک کند.

تعمیر برد تبلت

چرا برد تبلت خراب می شود؟

دلایل خرابی برد تبلت می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در زیر عناوینی را برای دلایل خرابی برد تبلت ارائه می‌دهیم و درباره هر یک توضیحات کاملی ارائه خواهیم داد:

خرابی قطعات الکترونیکی:

برد تبلت شامل قطعات الکترونیکی مختلفی است که هر یک وظایف مشخصی را بر عهده دارند. خرابی قطعات سخت افزاری می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی از جمله خطاهای سخت‌افزاری، آسیب‌های فیزیکی، اتصالات نامناسب، تغییرات دما و رطوبت و ... رخ دهد. در نتیجه، عملکرد برد تبلت ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن، خاموش شدن تصادفی یا عدم عملکرد صحیح قطعات مختلف را تجربه کنید.

خرابی ایسی تغذیه:

ایسی تغذیه در تبلت وظیفه تأمین برق و توزیع آن به قطعات دیگر را بر عهده دارد. خرابی ای سی تغذیه ممکن است به دلیل خرابی قطعات الکترونیکی مرتبط، قطعات نیم سوز شده، نقص در طراحی یا خطاهای ساختاری رخ دهد. در نتیجه، توان عملکردی تبلت کاهش می‌یابد و ممکن است با مشکلاتی مانند عدم شارژ شدن، قطع و وصل شدن هنگام شارژ، گرم شدن زیاد و ... مواجه شوید.

خرابی نرم‌افزاری:

گاهی اوقات خرابی‌ های برد به علت مشکلات نرم‌ افزاری تبلت می باشد. ممکن است نرم‌افزارها یا بدافزار و یا ویروسی شدن تبلت باعث پردازش بیش از حد در برد تبلت شود که باعث نیم سوز شدن یا از بین رفتن قطعات اصلی تبلت مانند سی پی یو، ای سی هارد و یا قطعات اصلی تبلت شود.

خرابی ناشی از عوامل محیطی:

تغییرات دما، آب خوردگی تبلت، رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل محیطی نیز می‌توانند باعث خرابی برد تبلت شوند. مثلاً، در دماهای بسیار بالا یا پایین، عملکرد قطعات الکترونیکی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و باعث خرابی شوند. همچنین، رطوبت بالا می‌تواند به اکسیداسیون قطعات و خرابی اتصالات منجر شود. بنابراین، نواحی با محیط‌های خشک یا مرطوب ممکن است بر روی برد تبلت تأثیر منفی داشته باشند.

ابخوردگی برد تبلت تعمیر

علائم خرابی برد تبلت چیست؟

 • روشن نشدن تبلت:

یکی از دلایل اصلی پاور نشدن تبلت، خراب شدن برد تبلت می باشد. وقتی برد نتواند برق را به قطعات اصلی تبلت برساند یا قطعات اصلی مانند سی پی یو یا ای سی پاور به مشکل بر بخورند تبلت روشن نمی شود. در صفحه تعمیر تبلت خاموش می توانید دلایل روشن نشدن برد تبلت را بررسی کنید.

 • خاموش شدن تبلت هنگام استفاده:

این مشکل ممکن است به دلیل داغ شدن بی ش از حد یکی از قطعات اصلی برد تبلت باشد. برای عیب یابی و برطرف کردن این مشکل بهتر است تبلت را نزد همکاران ما در بخش تخصصی تعمیرات مادربرد تبلت بیارید تا همکاران ما علت خاموش شدن ناگهانی تبلت را بررسی کنند.

 • سیاه شدن تصویر و یا برفکی شدن صفحه نمایش:

این مشکل معمولاً به دلیل خرابی در برد تبلت، خرابی در صفحه نمایش تبلت، خرابی در کابل‌ های اتصال تبلت و یا خرابی در درگاه‌های اتصال به وجود می‌آید. در صورتیکه صفحه نمایش شما ضربه نخورده و به صورت اتفاقی سیاه شده یا شطرنجی شده مطمئنا مشکل از برد و یا قطعات برد تبلت می باشد. همکاران ما می توانند قبل از تعمییر عیب یابی کامل کنند و قطعه خراب را تعمیر کنند.

داغ شدن بیش از حد:

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده مداوم از تبلت، استفاده از برنامه‌های سنگین و بازی های سنگین باشد. یکی از دلایل داغ شدن پشت تبلت، داغ شدن قطعات اصلی تبلت می باشد. همکاران ما ابتدا تبلت را باز میکنند و پس از عیب یابی قطعه معیوب اقدام به تعویض می کنند.

تعمیر برد تبلت

 • بد کار کردن تاچ:

این مشکل ممکن است به دلیل خرابی قطعات مربوط به آی سی تاچ یا مسیر تاچ تبلت باشد. بر روی برد تبلت آی سی هایی مربوط به صفحه لمسی می باشد که امکان دارد به مشکل بر بخورد و تاچ به خوبی کار نکند یا کند شود یا چند خط تاچ کار نکند. با مراجعه به صفحه تعمیر تاچ تبلت خراب می توانید توضیحات و راهنمایی بیشتری به دست بیاورید.

 • شارژ نشدن تبلت:

خراب شدن سوکت شارژ تبلت، مسیر شارژ یا آی سی شارژ تبلت می تواند یکی از دلایل خرابی برد تبلت باشد. ای سی شارژ و مقاومت هایی که روی برد تبلت قرار دارند وظیفه شارژ کردن تبلت را دارند و در صورت خرابی این قطعات نیاز به تعمیر برد معیوب تبلت می باشد. 

 • مشکلات با حافظه داخلی تبلت:

پر شدن حافظه داخلی، خرابی در حافظه داخلی یا ویروس فشار زیادی روی برد می آورد. وقتی حافظه داخلی تبلت همیشه پر باشد روی حافظه هارد تبلت فشار زیادی می آورد و باعث می شود برد تبلت ارور بدهد یا خاموش شود.

 • مشکلات با پردازنده:

خرابی سی پی یو یا پردازنده تبلت باعث ایجاد اختلال در کار کرد تبلت یا روشن تبلت می شود. در صورتی که برد تبلت مدت زمان زیادی کار کرده باشد یا ضربه شدید خورده باشد به دلیل حساسیت زیاد سی پی یو امکان دارد زود به مشکل بر بخورد و باعث خرابی برد شود.

 • قطع شدن صدای تبلت

قطع شدن صدا در تبلت ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، اما یکی از علت‌های شایع برای این مشکل خرابی برد تبلت است. در زیر به بررسی این موضوع و علت قطع شدن صدا در تبلت می‌پردازم: 

خرابی برد صدا: در بسیاری از تبلت‌ها، برد صدا برای تولید و کنترل صداهای دستگاه استفاده می‌شود. اگر برد صدا دچار خرابی شود، ممکن است باعث قطع شدن صدا در تبلت شود. خرابی برد صدا ممکن است به دلیل خطاهای سخت افزاری، مشکلات اتصالات، آسیب‌های فیزیکی یا خرابی قطعات الکترونیکی رخ دهد. 

اتصالات فیزیکی: صدا در تبلت از طریق یک سری اتصالات فیزیکی از جمله کانکتورها، جک‌ها و کابل‌ها به برد صدا متصل می‌شود. اگر اتصالات فیزیکی به هر دلیلی از کار بیوفتند، ممکن است باعث قطع شدن صدا شوند. در این صورت، بررسی و تعمیر اتصالات فیزیکی می‌تواند مشکل را حل کند.

هزینه تعمیر برد خراب تبلت چقدر است؟

هزینه تعمیر برد تبلت تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. در ادامه، به بررسی این عوامل و توضیحات تخصصی درباره هزینه تعمیر برای برندهای سامسونگ، ایسوس، هواوی و لنوو می‌پردازیم. همچنین، مدل‌هایی که معمولاً بیشترین خرابی در مورد برد را دارند، نیز معرفی خواهند شد.

برندمدل‌ها با هزینه تعمیر بالا
AppleiPad Pro, iPad Air, iPad Mini
SamsungGalaxy Tab S7, Galaxy Tab S6, Galaxy Tab S7+
MicrosoftSurface Pro, Surface Go, Surface Book
LenovoYoga Tab 13, Yoga Tab 11, Tab P11 Pro
AsusTransformer Pad, ZenPad S 8.0, ZenPad 3S 10
HuaweiMatePad Pro, MediaPad M6, MatePad 11
AmazonFire HD 10, Fire HD 8, Fire 7
GooglePixel Slate, Pixel C
SonyXperia Tablet Z4, Xperia Tablet Z3
LGG Pad 10.1, G Pad 8.3, G Pad II 8.0

تأثیر نوع خرابی بر هزینه تعمیر برد

نوع خرابی تبلت بر روی هزینه تعمیر برد تأثیر مستقیم دارد. خرابی‌های ساده‌تر مانند خطاهای نرم‌افزاری یا مشکلات کوچک سخت‌افزاری ممکن است با هزینه کمتری قابل تعمیر باشند. اما خرابی‌های پیچیده‌تر مانند برد سوخته یا خرابی در قطعات مهم ممکن است به هزینه بیشتری نیاز داشته باشند. هزینه های تعمیر سی پی یو، آی سی هارد، آی سی پاور و ... بیشترین هزینه دا برای تعمیر برد دارند.

تأثیر برند تبلت بر هزینه تعمیر برد

برند تبلت نیز یکی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه تعمیر برد است. برندهای مختلف ممکن است قطعات خاص و منحصر به فردی داشته باشند و در نتیجه هزینه تعمیر آن‌ها متفاوت باشد. در زیر به بررسی هزینه تعمیر برد برای برندهای سامسونگ، ایسوس، هواوی و لنوو می‌پردازیم. همچنین می توانید برای استعلام قیمت تعمیرات تخصصی برد تبلت می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.


هزینه تعمیر مادربرد تبلت سامسونگ:

هزینه خرابی برد تبلت سامسونگ معمولاً در محدوده 200 تا 600 هزار تومان می باشد. همانطور که گفته شد هزینه تعمیر برد بستگی به نوع خرابی قطعه دارد. برای استعلام تعمیر می توانید با متخصصین ما در بخش درخواست تعمیر فوری تبلت در ارتباط باشید. برخی از مدل‌های سامسونگ که بیشترین خرابی در مورد برد را دارند عبارتند از: Samsung Galaxy Tab S7 Samsung Galaxy Tab S6 Samsung Galaxy Tab A7 Samsung Galaxy Tab A8


هزینه تعمیر برد خراب تبلت ایسوس:

هزینه تعمیرات تخصصی برد تبلت ایسوس معمولاً در محدوده 150 تا 600 هزار تومان می باشد. همانطور که گفته شد هزینه تعمیر برد بستگی به نوع خرابی قطعه دارد. برای استعلام می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

مدل‌های ایسوسی که ممکن است بیشترین خرابی درباره برد را داشته باشند عبارتند از: Asus ZenPad 10 Asus Z380 Asus ZenPad 3S 10 Asus Transformer Pad


هزینه تعمیر برد سوخته تبلت هواوی:

هزینه تعمیر برد خراب تبلت هواوی معمولاً در محدوده 200 تا 500 هزار تومان می باشد. همانطور که گفته شد هزینه تعمیر برد بستگی به نوع خرابی قطعه دارد. برای استعلام می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

برخی از مدل‌های هواوی که بیشترین خرابی در مورد برد را دارند عبارتند از: Huawei MediaPad M5 Huawei MediaPad M3 Huawei MatePad Pro

تعمیر تبلت لنوو
هزینه تعمیر مادربرد تبلت لنوو:

هزینه تعمیر برد خراب شده تبلت لنوو معمولاً در محدوده 200 تا 5500 هزار تومان می باشد. همانطور که گفته شد هزینه تعمیر برد بستگی به نوع خرابی قطعه دارد. برای استعلام تعمیر برد سوخته تبلت می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

مدل‌های لنووی که ممکن است بیشترین خرابی درباره برد را داشته باشند عبارتند از: Lenovo Tab M10 Lenovo Tab4 Lenovo Yoga Tab 3

برد تبلت خاموش شده و روشن نمیشه؟

با همکاران ما در ارتباط باشید

تعمیر برد خاموش تبلت چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان تعویض تاچ تبلت تعمیر تبلت و به خصوص تعمیر برد خراب تبلت یکی از خدماتی است که در زمینه تعمیرات شرکت به رایا ارائه می‌شود. یکی از سوالاتی که معمولاً مشتریان در این زمینه مطرح می‌کنند، مربوط به مدت زمان لازم برای تعمیر قطعات برد تبلت است. در اینجا به بررسی این سوال و عوامل مؤثر بر زمان تعمیر پرداخته‌ایم.

مدل تبلت: 

مدل تبلت شما می‌تواند تأثیر زیادی بر زمان تعمیر قطعات برد داشته باشد. برخی مدل‌ها دارای قطعات برد قابل تعویض و سرویس‌دهی آسان‌تر هستند، در حالی که برخی دیگر دارای طراحی‌های پیچیده‌تر و قطعاتی با قابلیت تعویض کمتر هستند که ممکن است زمان تعمیر را طولانی‌تر کند.

دسترسی به قطعات: 

زمان تعمیر برد خاموش تبلت می‌تواند به میزان دسترسی به قطعات مورد نیاز بستگی داشته باشد. برخی تولیدکنندگان قطعات برد قابل تعویض را به راحتی در دسترس قرار می‌دهند، در حالی که برای برخی دیگر، قطعات جایگزین ممکن است کمی دشوارتر یا گرانتر باشند.

تعداد و نوع خطاها: 

اگر تعداد خطاها و یا خرابی قطعات در برد بیشتر باشد یا خطاهای پیچیده‌تری داشته باشد، زمان تعمیر برد بیشتر خواهد برداشت. تشخیص و رفع خطاها ممکن است زمان‌بر باشد و نیاز به تست و تحلیل دقیق داشته باشد.

همکاران ما در بخش تعمیرات تخصصی برد تبلت به رایا سعی بر این دارند تا با سرعت بالا بتوانند دستگاه شما را تعمیر کنند.

آیا با تعویض برد اطلاعات تبلت پاک می شود؟

بله، با تعویض برد تمامی اطلاعات شما از بین میرود. در نظر داشته باشید اطلاعات تبلت شما، مانند عکس‌ها، فیلم‌ها، مخاطبین و پیام‌ها در حافظه داخلی تبلت(ایسی هارد) یا کارت حافظه SD ذخیره می‌شوند.با توجه به اینکه ای سی هارد بر روی برد چسبیده با تعویض برد تمامی اطلاعات از بین می رود. با این حال، در برخی موارد خاص، ممکن است اطلاعات شما حفظ شود. در صورت سالم بودن حافظه داخلی تبلت در برخی از تبلت ها امکان جا به جا کردن ای سی هارد قدیمی بر روی برد جدید وجود دارد. با این کار تمامی اطلاعات بر روی برد جدید بالا می آید.

تعویض برد تبلت

آیا تعویض برد تبلت ارزش دارد؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مدل تبلت: قیمت برد تبلت‌های مختلف در بازار متفاوت است. اگر برد تبلت شما قیمت مناسبی داشته باشد و به راحتی در دسترس باشد، تعویض آن می‌تواند ارزش اقتصادی داشته باشد. اما اگر برد تبلت شما قیمت بالا یا به سختی قابل‌دسترسی باشد، ممکن است تعویض آن ارزش نداشته باشد.
 • وضعیت فعلی تبلت: اگر تبلت شما به جز مشکل برد، مشکل دیگری ندارد و به طور کلی در شرایط خوبی کار می‌کند، تعویض برد می‌تواند به شما کمک کند تا از تبلت خود برای مدت طولانی‌تری استفاده کنید. اما اگر تبلت شما مشکلات دیگری نیز دارد، مثلا باتری آن خراب است، ممکن است تعویض برد ارزش نداشته باشد.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در تصمیم‌گیری برای تعویض برد تبلت آورده شده است:

 • قبل از تصمیم‌گیری، قیمت برد تبلت خود را در بازار بررسی کنید.
 • وضعیت کلی تبلت خود را ارزیابی کنید.
 • به مدت ضمانت برد و اصلی بودن و تعمیری نبودن برد تبلت توجه کنید.

در نهایت، تصمیم‌گیری برای تعویض برد تبلت به عهده شماست. با در نظر گرفتن تمام جوانب، می‌توانید بهترین تصمیم را برای خود و تبلتتان بگیرید. در شرکت تعمیر تبلت به رایا تمامی برد ها دارای ضمانت تعویض می باشند.

4 Comments

 1. آواتار محمدحسین کاظمی محمدحسین کاظمی گفت:

  سلام
  تبلتم مارکش سامسونگ مدل N8000 هست
  خاموش شده
  درست میشه؟
  قیمت تعمیرش چقدره؟

  • سلام و درود
   خاموش شدن تبلت GT-N8000 به چند دلیل میتونه باشه
   آی سی پاور، آی سی تغذیه، هارد و سی پی یو
   تمامی موارد در شرکت به رایا قابل حل هست.
   در مورد هزینه ها هم باید دستگاه و بیارید همکارا چک کنن تا هزینه دقیق اعلام شه خدمتتون
   در خدمتیم

 2. آواتار محدثه محدثه گفت:

  سلام…تبلت سامسونگ ده اینچ دارم خاموش شده
  تعمیرکار بهم گفته هاردش سوخته
  شما تعویض هارد انجام میدین؟
  مدلش SM-T805

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *